آتش اردو دوشنبه اردیبهشت هواشناسی آذربایجان

آتش اردو: دوشنبه اردیبهشت هواشناسی آذربایجان اخبار اجتماعی

گت بلاگز اخبار اقتصادی و بازرگانی قیمت کم کردن یافت ، عربستان توافق اوپک را نقض کرد

انتشار آمار تولید نفت عربستان نشان داد این کشور توافق اوپک جهت کم کردن سقف تولید را نقض کرده هست؛ انتشار این خبر موجب شد قیمت نفت امروز در بازارهای جهانی با کم

قیمت کم کردن یافت ، عربستان توافق اوپک را نقض کرد

عربستان توافق اوپک را نقض کرد/قیمت کم کردن یافت

عبارات مهم : توافق

انتشار آمار تولید نفت عربستان نشان داد این کشور توافق اوپک جهت کم کردن سقف تولید را نقض کرده هست؛ انتشار این خبر موجب شد قیمت نفت امروز در بازارهای جهانی با کم کردن قیمت مواجه شود.

به گزارش مهر به نقل از اویل پرایس، عربستان سعودی به اوپک اعلام کرد که در ماه جون تولید نفت خود را ۱۹۰هزار بشکه در روز زیاد کردن داده است و به تولید ۱۰.۰۷ میلیون بشکه در روز رسیده است که این بالاتر از سقف تولید توافق شده است ۱۰.۰۵۸ میلیون بشکه در روز است که در سال گذشته تعیین شده است بود. این در حالی است که تولید این کشور در ماه می ۹.۸۸ میلیون بشکه بود.

قیمت کم کردن یافت ، عربستان توافق اوپک را نقض کرد

هرچند با این زیاد کردن تولید، عربستان سعودی جهت نخستین ماه از سقف تولید تعیین شده است کمی فراتر رفت ولی میانگین تولید ۲۰۱۷ آن همچنان پایین تر از مقدار نشانه قرار دارد.

با این اقدام عربستان، قیمت نفت امروز در بازارهای جهانی افت کرد به طوری که قیمت نفت خام تگزاس غرب WTI جهت تحویل در ماه آگوست با ۰.۴۶ دلار کم کردن به ۴۳.۹۳ دلار جهت هر بشکه رسید و نفت خام برنت دریای شمال جهت تحویل در ماه سپتامبر با ۰.۴۸ دلار کم کردن به ۴۶.۴۰ دلار جهت هر بشکه رسید.

انتشار آمار تولید نفت عربستان نشان داد این کشور توافق اوپک جهت کم کردن سقف تولید را نقض کرده هست؛ انتشار این خبر موجب شد قیمت نفت امروز در بازارهای جهانی با کم

بازار نفت در شرایطی بحرانی واقع شده است است و نگرانی ها از این که زیاد کردن ذخایر جهانی نفت ممکن است باعث بی اثر شدن محدودیت اعمال شده است با اوپک و سایر تولید کننده های مهم شود در حال زیاد کردن هست. ذخایر نفت خام آمریکا بیش از ۱۰۰ میلیون بشکه بالاتر از میانگین ۵ ساله خود باقی مانده است و حتی با قیمت های ۴۰ تا ۵۰ دلاری هم ظرفیت تولید نفت شیل آمریکا می تواند زیاد کردن پیدا کند. همچنین زیاد کردن تولیدات لیبی و نیجریه هم بحرانی بودن این شرایط را شدت یافتن می کند.

در چنین شرایطی حتی ممکن است قیمت نفت به کمتر از ۴۰ دلار هم تنزل کند مگر این که کم کردن مداومی در مقدار ذخایر نفتی و تعداد چاه های فعال ایجاد شود. طبق تحقیقی که به وسیله بلومبرگ انجام شد ذخایر نفت خام آمریکا در هفته گذشته ۲.۸۵ میلیون بشکه کم کردن یافت

گزارش ماهیانه رسمی اوپک از داده های بازار نفت امروز، چهارشنبه ۱۲ جولای منتشر می شود.

قیمت کم کردن یافت ، عربستان توافق اوپک را نقض کرد

واژه های کلیدی: توافق | میلیون | آمریکا | عربستان | عربستان | عربستان، | عربستان سعودی | اخبار اقتصادی و بازرگانی

دانلود


دانلود فایل ها

نویسنده : getblogs