آتش اردو دوشنبه اردیبهشت هواشناسی آذربایجان

آتش اردو: دوشنبه اردیبهشت هواشناسی آذربایجان اخبار اجتماعی

گت بلاگز اخبار اقتصادی و بازرگانی سیاست‌های تازه «نرخ ارز» را می‌شکند / پورابراهیمی

رئیس‌کمیسیون اقتصادی مجلس ابراز امیدواری کرد با اجرای سیاست‌های ارزی تازه از سوی دولت قیمت ارز در روزهای آینده شکسته شود.

سیاست‌های تازه «نرخ ارز» را می‌شکند / پورابراهیمی

پورابراهیمی: سیاست های تازه «نرخ ارز» را می شکند

عبارات مهم : بازار

رئیس کمیسیون اقتصادی مجلس ابراز امیدواری کرد با اجرای سیاست های ارزی تازه از سوی دولت قیمت ارز در روزهای آینده شکسته شود.

محمدرضا پورابراهیمی در گفت وگو با تسنیم، راجع به بسته تازه ارزی دولت جهت برون رفت از شرایط فعلی اقتصادی، گفت: بعد از تعطیلات نوروز در هفته اول فعالیت مجلس، نمایندگان طرح دو فوریتی راجع به ساماندهی صرافی ها و راه اندازی بازار ثانویه ارز را تدوین کردند. اخیراً با توافق مجلس و دولت قرار است بخش اعظمی از این طرح از سوی دولت اجرایی شود.

سیاست‌های تازه «نرخ ارز» را می‌شکند / پورابراهیمی

وی با بیان اینکه دولت اعلام کرده محورهای طرح دو فوریتی ساماندهی بازار ارز را در سیاست های تازه ارزی خود اعمال می کند، ادامه داد: عمده محورهایی که قرار است دولت آن را اجرایی کند، راجع به تعمیق بازار ثانویه ارز، فعال شدن صرافی ها، افتتاح حساب های ارزی با گارانتی و عاملیت بانک مرکزی است.

نماینده مردم کرمان در مجلس با بیان اینکه بعضی از مسائلی که امروز راجع به ارز با آن مواجه هستیم را نمایندگان از چند ماه گذشته به دولتمردان گوشزد کرده بودند، افزود: اگر دولت به تذکرات نمایندگان توجه می کرد امروز با حجم عظیمی از پرسشها مواجه نبودیم.

رئیس‌کمیسیون اقتصادی مجلس ابراز امیدواری کرد با اجرای سیاست‌های ارزی تازه از سوی دولت قیمت ارز در روزهای آینده شکسته شود.

رئیس کمیسیون اقتصادی مجلس تصریح کرد: اصرار دولت به تک رقمی کردن قیمت ارز زمینه سرازیر شدن حجم واردات به کشور، بی انضباطی در تخصیص ارز، توقف صادرات و نابود شدن شرکت های صادرکننده را فراهم کرد.

پورابراهیمی با بیان اینکه انتظار می رود با اجرای سیاست های ارزی تازه دولت قیمت ارز شکسته شود،گفت: انتظار می رود قیمت ارز با اجرای سیاست های تازه 50 درصد بالای قیمت ترجیحی شود.

رئیس کمیسیون اقتصادی مجلس اظهار داشت: در صورتی که دولت در بسته پیشنهادی خود مباحث و محورهایی را که مجلس در گذشته مطرح کرده بود به مباحث تازه اضافه کند و مبنای آن علمی، تخصصی و کارشناسی باشد، حتما از آن حمایت می کنیم و سیاست تازه ارزی مورد حمایت مجلس نیز قرار می گیرد.

سیاست‌های تازه «نرخ ارز» را می‌شکند / پورابراهیمی

واژه های کلیدی: بازار | سیاست | اقتصادی | کمیسیون | اخبار اقتصادی و بازرگانی

دانلود


دانلود فایل ها

نویسنده : getblogs